Co je vlastně věda?

Co je vlastně věda? Mnohdy se ve vědě přijímají více předsudky, než fakta, empiricky doložená (pozorovatelná, měřitelná a opakovatelná) fakta. Ukážeme si to na jedné “milované”, a druhými tolik “nenáviděné” knize, Bibli. Pokud by jste řekli, že Bible je vědecká kniha, považovali by vás za blázna, ale je tomu tak? Koukněme se nějaké předsudky vs. vědecké poznatky.

Jedna kniha, Bible, tvrdí, že země a vesmír vznikli EX NIHILO, tedy z ničeho.
Druhé knihy, různé Evoluční teorie, tvrdí, že země vznikla “téměř” z ničeho, kdy veškerá hmota byla vtěsnána do prostoru o velikosti špendlíkové hlavičky.

Jedna kniha, Bible, tvrdí, že na počátku (čas) stvořil Bůh nebe (prostor) a zemi (hmotu).  Máme zde vysvětlený vznik času, prostoru a hmoty.
Druhé knihy, různé Evoluční teorie, vysvětlení k tomuto nemají.

Jedna kniha, Bible, tvrdí, že řád nevznikl nahodile z chaosu ani za milióny let, ale že za stvořením je inteligentní design(er), dle II.termodynamického zákonu informace a energie nepřibývá, a že život nevzniká z neživého .
Druhé knihy, různé Evoluční teorie, tvrdí, že čas, milióny a milióny let z chaosu udělají řád, stvoří a vloží informaci, která nebyla a z neživého vznikne život. Designer a stvořitel zde není inteligentní bytost, ale “čas”. Ti lepší z vědců, ti upřímnější vědí, že to je opravdu nevědecké a tak hledají řešení původu vzniku života jinde, např.tzv. Panspermická teorie, což znamená, že k nám byl život zanesen odjinud.

Jedna kniha, Bible, tvrdí, že hvězd je “jako písku v moři”, což znamená nespočet.
Druhé knihy, různé Evoluční teorie, tvrdili ještě ve 3.stol před n.l., že hvězd je neměnný počet a to 675 hvězd. O sto let později napočítali hvězd už 1028. V 18.století pak počet hvězd dali do katalogu a bylo jih okolo 3000. V roce 1862 za pomoci teleskopů tehdejší vědci tvrdili, že hvězd je okolo 300 000. Dnes víme, že jen v naší samotné galaxii je jich více než 200 miliard (anglicky biliónů, neboli číslo s 9 dalšími nulami, tedy 200.000.000.000).

Jedna kniha, Bible, tvrdí, v knize Izajáš 40:22, že země je kulatá.
Druhé knihy, různé Evoluční teorie a staré vědecké knihy dávných časů tvrdili, že země je placka, jen počínaje Aristotelem někteří se odvážili tvrdit to, co Bible hlásala už dávno.

Jedna kniha, Bible, tvrdí, že Bůh stvořil určitou neviditelnou nepřekonatelnou bariéru a to, že stvořil zvířata tak, aby se množili podle svého druhu.
Druhé knihy, různé Evoluční teorie, tvrdí, že lze křížit kočku a psa a mít “kočko-psa” nebo “rybo-myš”. Ale i zde má Bible (ta nevědecká kniha), opět pravdu oproti teorie evoluce, která něco takového požaduje.

Mohli bychom pokračovat dále a dále, ale záměrem bylo jen poukázat na předsudky, které dodnes ve vědě panují.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *