Ústava ČR nám zaručuje určitá práva a svobody. Mimořádný (vyjímečný) stav je však může omezit.

Současná vláda, je kvůli Korona virové situaci značně omezila. Pro “dobro věci” a pro “záchranu životů” jsme tak přišli o svobodu shromažďování, byla nám vzata svoboda na užívání svého vlastnictví, neboť je omezováno či zakazováno odebírat se na chaty a chalupy. Byla nám odebrána svoboda svobodného trhu tedy, kupovat a prodávat, svoboda volného pohybu také už neplatí, protože jsou opět uzavřené hranice jako za “komunismu”, byla nám odebrána svoboda na řádný spravedlivý soud, protože dlužník se oddluží a nedostanete nic. A přesto neplatiče vyhodit nemůžete, a náklady za něj ponesete vy, a ne stát (ačkoliv každému je jasné, že pak z něj nic opět nedostanete). Svoboda soukromí už skoro také neplatí, a začínají sledovat náš pohyb pomocí monitorování našich mobilů a platebních karet, údajně jen s naším souhlasem, ale pro “dobro věci” a “záchranu životů” v době vyjímečného stavu možná to povolení ani potřebovat nakonec nebudou muset mít. Je vážně až šokující, že tohle všechno nám vzali a my jim za to tleskáme. Orwellova diktatura nastoupila za radostného schválení nás všech.

A nakonec za tleskání a dalších ovací všech zmanipulovaných jsme ztratili i tu poslední svobodu, právo na důstojnost. Stát nabízí jedné skupině podnikatelů finanční náhradu a tak se svobodný živnostník stává kurem, který zobe z ruky svého tyrana, jenž mu vše odepřel. Nakonec nám ještě řeknou, že peníze nemají žádnou hodnotu a začnou rozdávat potravinové lístky, což by znamenalo úplnou totalitu a úplnou závislost na státu. Zlaté mince platidlem nejsou již dávno, a tak si našetřené peníze nemůžete vyměnit za nic. Když se platilo slepicemi, mělo platidlo svojí hodnotu. Železné pruty a hřivny měli také svoji “váhu”. Papírové bankovky si však můžete strčit leda tak do slamníku. A pokud platíte elektronicky, tak už vážně nemáte nic.

Kdo by chtěl pevně stát na dvou nohách bude tedy nepřítel. Takže nás chtějí dostat na kolena, abychom chodili pouze po čtyřech.  A jak zpíval Karel Kryl, “ne, nejsme na kolenou, ryjeme držkou v zemi”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *