Dostavěli jsme dům, který máme zatížený hypotékou + státní půjčkou na rozvoj bydlení SFRB. A najednou přišel nápad, že bychom jej mohli pronajmout. Dostali jsme doporučení od kamaráda a tak se k nám domů stěhovala paní s dvěma dětmi a přítelem. A my, čtyřčlenná rodina, jsme šli do levnějšího podnájmu. Ano, uskromníme se, ale potřebujeme přeci každou korunu, tak to snad vydržíme.

No, jenže oni po chvíli přestali platit a my jim stále věřili všechny možné pohádky o tom jak vše doplatí hned další měsíc atd. Dluh narostl na čtyři nájmy a pořád slibovali kudy chodili. Podepsali nám i splátkový kalendář a zase nic. Tak jsme se rozhodli, že je musíme vyhodit. No nechtěli. Dokoce najednou mávali před námi hotovostí 60 tis.Kč, ale že nedají, že to teď budou potřebovat na další nájem, když je vyhazujeme. I křičeli a uráželi, ale nakonec přeci jen na náš nátlak odešli. To jsme jim ale museli říct, že je vystěhuje stěhovací služba. Ne na ulici, ale do nedaleké ubytovny, kde jsme jim nocleh předjednali, a tak odešli.

Byli jsme hloupí, že kauce nebyla alespoň 3 nájmy dopředu. Příště už tak hloupí nebudem. Lidi co nemají ani na kauci radši nebrat. Od těchto nám zbylo v ruce jen 8tis.Kč, dluhy a oči pro pláč. Když odcházeli tak veškeré vybavení domu zničili. Varná deska byla prasklá, drahé vestavěné skříně rozbité, troje dřevěné kazetové dveře rozkopané, trouba, pračka a lednice nefunkční, bílá Ikea kuchyň vč.kuchyňského ostrůvku pobodaná a posekaná nožem. Taky terasa, fasáda, stržený plot atd.

Když jsme zavolali polici, že nám zdevastovali dům a škoda je cca 130 tis.Kč, ještě se na mne zlobili co si myslím na co že policie vůbec je? Tohle je údajně věc mojí smlouvy s nájemcem a Policie v tom nic dělat nebude, a odjeli.

Tak jsme zaplatili advokáta a soud vyhráli. Pak jsme zaplatili exekutora, který naštěstí dohledal nějaké to stavební spoření dlužníka, automobil v os. vlastnictví a nejaké další úspory na účtu.

Jenže dlužníci si zažádali o oddlužení a insolvenční správce to odsouhlasil. A podle nového zákona se bude dělit mezi věřitele jen čáska ve výši jeho odměny a to 1085Kč.

A vy možná za pět let dostanete 30% dlužné částky. Takže v našem případě nám to nezaplatí ani náklady na právníka, exekutora a soud. A v tom není započítána škoda všeho co v domě a okolo domu rozbili např. rozkopané vnitřní dveře, nožem posekaná kuchyňská linka, strhaný plot v délce 25bm, rozbitá dřevěná terasa aj.

My nájem poctivě platili, oni ne, ačkoliv sami jsme z našeho pronajatého domu nedostávali nic.

Tedy té paní co nám dluží zůstalo auto, soudům odepisuje přes smsky s podpisem “odesláno z mého Iphone”, za nutné výdaje udala měsíční útratu za telefon 1300Kč apod.

To moje paní má předplacenou “go kartu” a vždy mne jen prozvání, abych ji zavolal z práce zpět, kluk nemá kolo a holka nosí boty s dírou na palcích.

Stát rozhodl, zlodějka se směje a já už ani nechci být rentier. A to je ta spravedlnost, když Zlo (činci) jsou hájeni víc, než řádní občané?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *